Aktualności 2016

 • 5-9 IX
  2014

  14 TARGI CZĘŚCI ZAMIENYCH, NARZĘDZI I WYPOSAŻENIA

  14 TARGI CZĘŚCI ZAMIENYCH, NARZĘDZI I WYPOSAŻENIAPo raz kolejny na lotnisku Bemowo w Warszawie odbyły się targi motoryzacyjne organizowane przez największego w Polsce dystrybutora części zamiennych firmę Inter Cars. Blisko 200 wystawców i 40 tys. gości, którzy odwiedzili imprezę targową. Pierwszy dzień targowy dedykowany był głównie dla mediów oraz na rozmowy biznesowe. W tym dniu jak co roku odbyła się również konferencja Zarządu Inter Cars SA. Na konferencji przedstawiono plany rozwoju na najbliższą przyszłość oraz przedstawiono wyniki za ostatni okres działalności spółki.

  W weekend targi odwiedzili klienci IC z Polski i z zagranicy. Wystawcy przygotowali dla nich szereg szkoleń, konkursów oraz upominków i materiałów reklamowych. Nasza obecność na targach została zaakcentowana min. wsparciem dla kampanii "Montuję polskie części". Główną atrakcją towarzyszącą targom była impreza motoryzacyjna Inter Cars Motor Show. Udział w niej wzięli czołowi zawodnicy sportów motorowych. Impreza cieszyła się dużym zainteresowanie wśród klientów oraz wystawców. Na szczególne uznanie zasługiwała część wieczorna Nocne Motor Show, która zrobiła duże wrażenie na przybyłych gościach.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim klientom odwiedzającym nasze stoisko wystawowe.

 • 23 VI
  2014

  Expo Inter Cars Rumunia 2014

  Expo Inter Cars Rumunia 2014W dniach 14-15.06.2014 po raz pierwszy wzięliśmy udział w Targach motoryzacyjnych w Brasovie organizowanych przez naszego dystrybutora z Rumunii. Targi Expo Inter Cars to jedne z najbardziej prestiżowych targów motoryzacyjnych w Rumunii. W tym roku osiągnęły nowy rekord ponad 4200 odwiedzających.

  Spośród wystawców Polską jakość reprezentowały również inne firmy tj. ROMIX (spinki samochodowe), WP (przewody hamulcowe) oraz jeden z naszym partnerów Kampanii „Montuję polskie części” firma LUMAG (okładziny cierne, klocki hamulcowe).

  Bardzo dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zapraszamy na przyszłoroczne targi, które odbędą się w dniach 20-21-.06.2015.

 • 30 IV
  2014

  Konferencja prasowa Kampanii "Montuje polskie części"

  W czwartek 17.04.2014 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Kampanii "Montuje polskie części", której celem jest poprawa wizerunku polskiego producenta części do samochodów oraz zmobilizowanie warsztatów do montowania polskich części. W konferencji wzięli udział przedstawiciele czterech firm:

    -  ASMET - układy wydechowe
    -  Lumag - okładziny cierne
    -  ENZet - przewody hamulcowe
    -  Tedgum - elementy gumowe i metalowo-gumowe

  Podczas konferencji głos zabrali Katarzyna Helta z firmy ASMET, Radosław Sypniewski z firmy Lumag oraz zaproszony ekspert od rynku motoryzacyjnego, Alfred Franke. Po zakończeniu konferencji, na pytania dziennikarzy odpowiadali także Janusz Ossowski z firmy Asmet, Zbigniew Niewiadomski, właściciel firmy ENZet oraz Tadeusz Wojciechowski - Tedgum.

  Podczas konferencji poruszono problem rynku części używanych, mających znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz przekonywano, że jakość polskich części motoryzacyjnych nie odbiega od części produkowanych przez renomowane koncerny zagraniczne, tymczasem w kraju istnieje stereotyp, że jest ona gorsza.

  Relacja z konferencji została opisana w wielu magazynach informacyjnych, serdecznie zapraszamy do lektury.

  Więcej informacji mogą państwo znaleźć m.in. na:
  http://warsztatowiec.info/polskie-czyli-dobre/
  http://motofocus.pl/publikacje/11936/montuje-polskie-czesci-relacja-z-konferencji-prasowej
  http://www.camido.pl/kampania-montuje-polskie-czesci,realizacje,konferencje-prasowe,67.html

  oraz Polskie Radio :
  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1104303,Producenci-czesci-zamiennych-walcza-ze-zlym-wizerunkiem

 •  
  25 III
  2014

  ASMET.EU mobilna strona internetowa

  Serdecznie informujemy, że nasza strona internetowa www.asmet.eu jest już mobilna, została przystosowana do wyświetlania na różnorodnych urządzeniach mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, czy tablety. Teraz w szybki i prosty sposób sprawdzisz najważniejsze informacje o firmie, aktualności, informacje o produktach, oraz wiele innych przydatnych treści dostosowanych do urządzeń mobilnych.

  Po prostu wpisz adres www.asmet.eu w przeglądarkę Twojego telefonu, a strona dopasuje się automatycznie do rozdzielczości ekranu urządzenia.

  ASMET.EU mobilna strona internetowa Idąc z postępem czasu i technologii chcielibyśmy zaprosić państwo do polubienia naszej strony na facebook'u, na którym prowadzimy naszego fanpage'a.

  Zachęcamy do polubienia naszej strony Polub stronę asmet.eu na facebook'u ! •  
  18 II
  2014

  ASMET popiera kampanię "montuję polskie części"

  ASMET popiera kampanię - Montuję polskie częściMiło jest nam poinformować, że nasza firma wspiera kampanię zachęcającą do montowania wysokiej jakości części motoryzacyjnych wyprodukowanych przez polskich producentów. Montując polskie części wspierasz rozwój polskiej motoryzacji Polscy producenci części to nowoczesne przedsiębiorstwa, które tworzą najwyższej jakości komponenty motoryzacyjne. Polskie produkty pod względem jakości nie ustępują produktom zagranicznym, czego przykładem są układy wydechowe wyprodukowane przez ASMET.

  Oprócz jakości i rozsądnej ceny, za zakupem polskich produktów przemawiają także dodatkowe korzyści. Wybierając polskie produkty, przyczyniamy się do rozwoju polskich firm. Natomiast rozwój ten, oznacza większą ilość miejsc pracy w różnych regionach Polski.

  Wszystkich Państwa zapraszamy do odwiedzenia strony www.polskieczesci.pl na której znajduje się więcej informacji na temat kampanii. Zachęcamy do wspierania inicjatywy oraz do montowania polskich części zawsze wtedy kiedy jest to możliwe i racjonalne. •  
  10 I
  2014

  VIII KONFERENCJA NIEZALEŻNEGO RYNKU MOTORYZACYJNEGO

  VIII KONFERENCJA NIEZALEŻNEGO RYNKU MOTORYZACYJNEGOW listopadzie 2013r. w Warszawie w hotelu Sobieski odbyła się VIII Konferencja Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Transportu, posłowie różnych ugrupowań politycznych, reprezentanci branży oraz licznych organizacji i instytucji.

  Spotkanie było podsumowaniem roku w branży motoryzacyjnej, tradycyjnie poruszono zagadnienia prawne regulujące branżę, mające znaczenie dla funkcjonowania firm. Omówiono tendencje na europejskim rynku części zamiennych i ogólną sytuację na rynku motoryzacyjnym. Zaprezentowano jak w praktyce działają systemy telematyczne, jakie dają możliwości i dlaczego tak ważne są właściwe uregulowania prawne w tym zakresie. Tegoroczną nowością na konferencji była interaktywna debata o branży motoryzacyjnej przygotowana przez firmę MotoFocus. W trakcie spotkania, przedstawiciele firm dystrybucyjnych oraz producentów części wzięli udział w badaniu nazywanym Barometrem Rynku, którego wyniki były prezentowane na bieżąco na podstawie zebranych głosów. •  
  8 XI
  2013

  Finał MotoInnowacje 2013

  Finał MotoInnowacje 2013W tegorocznej finałowej edycji konkursu MotoInnowacje 2013 organizowanego przez portal Motofocus ostatecznego wyboru dokonali goście 13. Targów Inter Cars. Oddawali oni swoje głosy w dwóch kategoriach - na najlepszy innowacyjny produkt oraz wyposażenie warsztatowe.

  Głosować było można za pomocą specjalnych kart dostępnych na stoiskach MotoFocus/TruckFocus, oraz na stoiskach wystawców, których produkty zakwalifikowały się do finału. Po podliczeniu głosów, w kategorii Produkt, sukces z ubiegłego roku powtórzyła firma Brembo. Drugie miejsce zajął ASMET. Na podium zmieścił się także produkt marki OSRAM.

  Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu, za oddane głosy na nasz produkt.

 • 6-8 IX
  2013

  13 TARGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH, NARZĘDZI i WYPOSAŻENIA WARSZTATÓW

  13 TARGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH, NARZĘDZI i WYPOSAŻENIA WARSZTATÓWTargi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów to impreza organizowana przez Inter Cars SA od 2000 roku. Targi mają nie tylko najdłuższą historię wśród tego typu spotkań na polskim rynku motoryzacyjnym, ale również w opinii specjalistów z branży, jak i gości targowych, uważane są za największą i przygotowaną w najbardziej profesjonalny sposób. W 2009 roku po raz pierwszy targi zorganizowane zostały na Lotnisku w Modlinie pod Warszawą. Do tego roku impreza odbywała się na terenie Centrum Logistycznego Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.

  W tym roku największy dystrybutor części zamiennych firma Inter Cars będzie świętować 25 lecie swojej działalności i z tej okazji to prestiżowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie , a jubileuszowy koncert na płycie głównej Stadionu Narodowego.

  Firma ASMET jest w gronie uczestników jubileuszowych targów, dlatego serdecznie zapraszamy klientów do odwiedzenia naszego stoiska znajdującego się w Hali C.

 • 26-29 VIII
  2013

  AUTOMECHANIKA MOSKWA 2013

  AUTOMECHANIKA MOSKWA 2013W dniach 26-29 sierpnia 2013r. firma ASMET wzięła udział w Targach Automechanika (patronat MIMS) w Moskwie. Skupiającą ponad 1600 wystawców z 46 krajów, Automechanika Moscow jest największym międzynarodowym wydarzeniem biznesowym w Rosji i WNP. Według danych producentów samochodów i europejskich przedsiębiorstw motoryzacyjnych, rosyjski rynek pojazdów, wykazuje wzrost sprzedaży i produkcji samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów dostawczych. W związku z tym, podobny wzrost widać na rynku części zamiennych, serwisowania i pojazdów sektora usług. Automechanika Moscow również wykazała wzrost zainteresowania ze strony dostawców i klientów. W tym roku wystawa objęła pięć pawilonów Expocentre. Jego całkowita powierzchnia wystawiennicza przekroczyła 50.000 m2 .

 • 14 VII
  2013

  ASMET w MotoInnowacje 2013

  ASMET w MotoInnowacje 2013Firma ASMET zgłosiła swoje produkty do III edycji konkursu organizowanego przez portal Motofocus.pl. Czytelnicy głosują na produkty i wyposażenie od 14 siepnia do 02 września. Produkty, które wskaże największa liczba Czytelników, wejdą do finałowego etapu konkursu. Tam wyboru dokonają goście 13 Targów Inter Cars, na które serdecznie zapraszamy.

  Jeżeli uważasz, że nasze produkty zasługują na finał - zagłosuj!

 •  
  26 XI
  2012

  NOWA EDYCJA KATALOGU ASMET - NOWOCZESNE UKŁADY WYDECHOWE 2013/2014

  Nowoczesne Układy WydechowePrzygotowaliśmy kolejną publikację katalogu w wersji książkowej. Katalog otrzymał nową szatę graficzną, wzbogacił się o nowe elementy układów wydechowych. Nowe wydanie, tradycyjnie obejmuje 2 letni okres ważności katalogu. W naszym katalogu znajdują się informacje i poglądowe grafiki układów wydechowych do 31 marek aut. Oprócz prezentowanych układów wydechowych, katalog zawiera ofertę elementów naprawczych produkowanych przez naszą firmę oraz grafiki i nr referencyjne elementów montażowych firmy Fischer Automotive One.

  Dla tych z Państwa, którzy preferują korzystanie z katalogów w wersji elektronicznej przygotowaliśmy katalog na płytach CD. Katalogi można nabywać u naszych dystrybutorów.

  Zapraszamy również do korzystania z naszego katalogu on-line dostępnego na stronie www.asmet.eu.

 • 27 IX
  2012

  TARGI MOTORYZACYJNE CZĘŚCI ZAMIENYCH

  TARGI MOTORYZACYJNE CZĘŚCI ZAMIENYCHJak co roku, przełom sierpnia i września obfitował w terminarz targów części zamiennych i wyposażenia warsztatów dla motoryzacji.

  Jako pierwsze w dn. 27.08-30.08 wystartowały Międzynarodowe targi części zamiennych i akcesorii samochodowych MIMS pod patronatem Automechanika Moskwa. Tegoroczne targi odbyły się w międzynarodowym centrum wystawienniczym "Expocentre" w Moskwie. Współorganizatorami targów były Grupa ITE oraz Messe Frankfurt. Na powierzchni 42 020 m2 wystawiło się 1379 wystawców z 36 krajów. Targi odwiedziło ok. 16 tys. gości. Podczas targów odbyło się III Międzynarodowe forum pt. "Motoryzacja i rozwój rynku autokomponentów w Rosji". Rynek motoryzacyjny w Rosji rozwija się w szybkim tempie, dlatego też wszyscy którzy liczą się z tym rynkiem motoryzacyjnym, chętnie biorą udział w corocznych targach motoryzacyjnych.

 • 11-16 IX
  2012

  AUTOMECHANIKA

  AUTOMECHANIKA Na koniec kalendarza imprez targowych, największa na świecie międzynarodowa impreza motoryzacyjna " "Automechanika" we Frankfurcie nad Menem.

  Impreza odbyła się w dn.11-16.09. Firma Asmet wzięła udział w tych targach już po raz piąty.

  W tym roku Automechanika osiągnęła nowy rekord 4593 wystawców z 74 krajów, 148 000 odwiedzających z 174 krajów.

  Wystawcy jak w każdej z edycji zaprezentowało swoją ofertę w pięciu grupach tematycznych: Parts & Systems - części zamienne, Repair & Maintenance - wyposażenie warsztatów samochodowych, Accessories & Tuning - akcesoria i tuning, IT & Management - oprogramowanie komputerowe dla branży motoryzacyjnej, Service Station & Car Wash - wyposażenie stacji obsługi, stacji benzynowych i myjni.

 • 31-02 IX
  2012

  12 TARGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH, NARZĘDZI i WYPOSAŻENIA WARSZTATÓW

  12 TARGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH, NARZĘDZI i WYPOSAŻENIA WARSZTATÓWKolejną imprezą w dn. 31.08-02.09 były 12 Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów organizowane przez dystrybutora części zamiennych firmę Inter Cars. Jest to zakrojona na szeroką skalę impreza, w której uczestniczą specjaliści z branży motoryzacyjnej i usług warsztatowych. W tym roku wzięło w niej udział blisko 20 tysięcy klientów z całej Polski. Na powierzchni ponad 25 000 m 2 czekało na nich 170 ekspozycji światowych producentów i dostawców części zamiennych. Pierwszego dnia targów, odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyły między innymi media związane z branżą. Zarząd Inter Cars SA przedstawił swoją wizję i pomysły na rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce w zgodzie z hasłem "Zmieniamy przyszłość motoryzacji", jak również zostały przedstawione wyniki finansowe Inter Cars za I półrocze 2012. W tym roku imprezę rozszerzono o strefę Inter Cars Moto Show. Poza różnorodną ekspozycją, goście mieli możliwość obejrzenia wspaniałego widowiska z udziałem wielu polskich gwiazd świata sportów motoryzacyjnych.

 • 27 I
  2012

  WYRÓŻNIENIE LOKALNYCH WŁADZ DLA FIRMY ASMET

  W czerskim Ośrodku Kultury odbyło się doroczne spotkanie Burmistrza Czerska z kierownikami jednostek organizacyjnych, lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami stowarzyszeń.

  Podczas spotkania zostały wręczone Nagrody Roku "Młyńskie Koła" CZERSK 2011 za osiągnięcia i działalność na rzecz społeczności gminy Czersk. "Młyńskie Koła" to symboliczne, czerskie nagrody za wybitne osiągnięcia i działania podejmowane na rzecz naszej lokalnej społeczności. Laury te przyznawane są przez Burmistrza Czerska corocznie już od 2006 r. Jednak zanim doszło do uhonorowania tegorocznych laureatów burmistrz Marek Jankowski podsumował pracę czerskiego samorządu w minionym roku oraz przedstawił plany na rok bieżący. Następnie wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Ireneuszem Bojanowskim wręczył nagrody. W tym roku nagrodę w kategorii "Rozwój przedsiębiorczości" przyznano firmie ASMET Sp. z o.o. za skuteczność gospodarczą, wysoką jakość produkcji i rozwój firmy, dającej mieszkańcom stabilne zatrudnienie oraz za promocję Czerska w kraju i poza granicami. Wyróżnienie z rąk burmistrza odebrał dyrektor firmy Krzysztof Jułkowski.

 • 02 I
  2012

  WEB KATALOG ASMET

  WEB KATALOG ASMETW ramach współpracy z firmą TecDoc, przygotowaliśmy nowy katalog online w oparciu o bazy danych TecDoc. Nowy katalog umożliwia wyszukiwanie naszej oferty wg różnych kryteriów wyszukiwania. Proste wyszukiwanie umożliwia znalezienie właściwego układu wydechowego według: marki, modelu, rocznika, rodzaju paliwa, pojemności silnika, , mocy silnika. WEB KATALOG ASMETNatomiast wyszukiwarka zaawansowana dodatkowo ułatwi wyszukiwanie po numerach: katalogowych Asmet, nr OE (oryginału), nr referencyjnych, nr TecDoc (przypisany do każdego pojazdu). Nowy katalog oprócz wersji polskiej jest dostępny w czterech językach obcych (angielskim, czeskim ,niemieckim, rosyjskim). Pierwsze wydanie katalogu 01/2012 będzie funkcjonować w wersji testowej (beta) równolegle z obecnym katalogiem i zawiera ok. 80 % naszej oferty. Od drugiego kwartału br. Web Katalog stanie się jedyną dostępną wersją katalogu online. Katalog będzie aktualizowany kwartalnie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowego katalogu.

 • 30 IX
  2011

  FINAŁ PROMOCJI F.H.U. GÓRECKI-ASMET

  W czerskim Ośrodku Kultury odbyło się doroczne spotkanie Burmistrza Czerska z kierownikami jednostek organizacyjnych, lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami stowarzyszeń.

  Podczas spotkania zostały wręczone Nagrody Roku "Młyńskie Koła" CZERSK 2011 za osiągnięcia i działalność na rzecz społeczności gminy Czersk. "Młyńskie Koła" to symboliczne, czerskie nagrody za wybitne osiągnięcia i działania podejmowane na rzecz naszej lokalnej społeczności. Laury te przyznawane są przez Burmistrza Czerska corocznie już od 2006 r. Jednak zanim doszło do uhonorowania tegorocznych laureatów burmistrz Marek Jankowski podsumował pracę czerskiego samorządu w minionym roku oraz przedstawił plany na rok bieżący. Następnie wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Ireneuszem Bojanowskim wręczył nagrody. W tym roku nagrodę w kategorii "Rozwój przedsiębiorczości" przyznano firmie ASMET Sp. z o.o. za skuteczność gospodarczą, wysoką jakość produkcji i rozwój firmy, dającej mieszkańcom stabilne zatrudnienie oraz za promocję Czerska w kraju i poza granicami. Wyróżnienie z rąk burmistrza odebrał dyrektor firmy Krzysztof Jułkowski.

 • 12 IX
  2011

  11 TARGI INTER CARS

  11 TARGI INTER CARSTegoroczne, 11. już Targi Inter Cars, po raz pierwszy odbyły się na terenie warszawskiego lotniska Bemowo. Ponad 20 000 gości mogło zapoznać się z ofertą 170 wystawców, wśród których była firma ASMET. Imprezę prowadzili m.in. Piotr Gąsowski oraz Adam Kornacki. Gwiazdą targów był Jerzy Dudek, z którym można było zagrać w piłkę nożną. Poza stoiskami wystawców, odwiedzający mogli dobrze bawić się, biorąc udział w licznych konkursach oraz oglądać wspaniałe wyścigi w strefie MOTO SHOW. Największe wrażenie na gościach zrobił Jet Car samochód z napędem odrzutowym, który na odcinku 1/4 mili rozpędza się do 400 km/h. O miłą oprawę 11. targów zadbały także piękne hostessy.

  My ze swojej strony dziękujemy wszystkim klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko.